Náš tým

Zkušení sokolníci a naše opeřená letka

Mgr. Marcel Kosina, Ph.D.

mikrobiolog, sokolník

Sokolnictví je mou životní vášní již 20 let. Postupem času se však tento koníček stal i mou druhou profesí a zároveň příjemným odreagováním od „mikro“ světa. Měl jsem možnost poznat různé druhy dravců i povahy dravčích jednotlivců, a naučil se s nimi pracovat. Zkušenosti nabyté při létání a lovu s dravci v otevřené i lesnaté krajině jsem uplatnil a rozvinul pro městské prostředí. Zapojit dravce jako pomocníky při tlumení populací městských holubů byla pro mne výzva, jak se podílet na nečem prospěšném…ekologicky a neinvazivně!

Tereza Zahálková

studentka veterinárního lékařství (VFU Brno), sokolnice

Sokolnictví se věnuji více než 6 let. Znamená pro mě významnou životní cestu, kontakt s přírodou, relaxaci, ale i překonávání sebe sama, když se snažím najít cestu, jak se s dravcem domluvit. Není to totiž zdaleka tak jednoduché, jak si někteří myslí. Často se mě lidé ptají, jaký má sokolnictví význam v dnešní době. A pro mě je důležité, kromě zachovávání tradice, i efektivní způsob biologické ochrany bez razantního zásahu člověka do přírody.

Lázaro Bermudez

speciální pedagog, strojník, sokolník

Sokolnictví se stalo mým životním stylem před dvanácti lety. Základní sokolnickou školou jsem prošel během devítiletého angažmá u skupiny Zayferus o.p.s., kde jsem létal s třiceti druhy dravců a sov. Střední sokolnické vzdělání stále absolvuji jako externí pomocník biologické ochrany brněnského letiště v Tuřanech. Díky Arte Venandi pokračuji v celoživotním vzdělávání. Sokolnictví je sice kniha tak rozsáhlá, že lidský život je příliš krátký na to, aby byla dočtena, ale stojí za to se v četbě dostat co nejdál.

“Zip”

sokol šahin

“Pikao”

raroh jižní

“Jesenka”

raroh jižní

“Maut”

raroh jižní

“Mufina”

káně Harrisova